Dzwonek jest stałym elementem naszego domu czy mieszkania. O tym, jak jest ważny, przekonujemy się jednak dopiero w momencie, kiedy nie działa, albowiem to wówczas zaczynamy odczuwać jego brak. Możemy wyróżnić dzwonki przewodowe i bezprzewodowe, gdzie te pierwsze zazwyczaj instalowane są w niedużej odległości od drzwi i do ich użytkowania potrzebne jest okablowanie, natomiast dzwonki bezprzewodowe mają wiele więcej możliwości instalacyjnych.
Dzwonki bezprzewodowe – czyli właściwie co?
Na co zwrócić uwagę kupując dzwonek? Jednymi z ważniejszych aspektów są: zasięg dzwonka na terenie otwartym, sygnał, rodzaje przycisków, poziom dźwięku i regulacja dźwięku. Przedstawmy dla przykładu dzwonek bezprzewodowy firmy Kanlux. Dzwonek ten posiada trzy poziomy głośności dzięki czemu dostosujemy tę odpowiednią dla nas, tym bardziej że możemy wybrać 1 spośród 32 melodii. Maksymalna odległość między nadajnikiem i odbiornikiem na otwartej przestrzeni wynosi 100m, a to – w odniesieniu do innych dzwonków bezprzewodowych – jest odległością bardzo dużą. Odbiornik instalujemy wewnątrz domu, natomiast nadajnik wewnątrz lub na zewnątrz.
Decydując się na wybór dzwonka, powinniśmy kierować się przede wszystkim naszymi potrzebami oraz warunkami mieszkalnymi. Dla osób mieszkających w domku konieczne będzie, aby dzwonek bezprzewodowy miał większy zasięg, z kolei dla osób, które mają mieszkania, nie będzie to już tak istotnym parametrem. Niezależnie jednak od wszystkiego, dzwonek potrzebny jest w każdym bloku, domku czy firmie, aby wpuścić do środka naszych gości.